مد

انتخاب رنگ لباس متناسب با پوست

چه رنگی بهم میاد؟ لباس چه رنگی بپوشم ؟

فکر می کنم مهم ترین و اصلی ترین سوالی که در ذهن هر فرد علاقه مند به مد و استایل ( زن و مرد ) وجود دارد این سوال است و دانستن جواب آن و انتخاب صحیح رنگ لباس مناسب با پوست میتواند ارتقاء بزرگی در ظاهر شما به وجود بیاورد.

خوشبختانه قوانینی وجود دارد که به شما خواهد گفت چه رنگ لباسی برای پوست شما متناسب است. پیشتر در تشخیص رنگ و تناژ پوست استایلو گفتیم که سه رنگ زمینه اصلی سرد، گرم و خنثی وجود دارد که تناژ پوست شما یکی از آن هاست.

رنگ لباس متناسب با پوست سرد

بهترین رنگ لباس متناسب با تناژ پوست سرد رنگ های طیف سرد مانند آبی روشن، سبز زمردی، بنفش آبی یخی و صورتی هستند. در صورتی که به رنگ های گرم علاقه مند هستید میتوانید از قرمز یاقوتی و قرمز روشن یا زرد خیلی کمرنگ استفاده کنید. چنانچه به طیف های خاکستری علاقه مندید خاکستری روشن، سفید و سرمه ای رنگ های مناسبی برای پوست های تناژ سرد هستند. از پوشیدن لباس های رنگ قرمز گوچه ای، نارنجی و زرد پررنگ خودداری کنید.

رنگ لباس متناسب با پوست گرم

بهترین رنگ لباس متناسب با تناژ پوست گرم رنگ های طبیعی هستند. قرمز، هلویی، نارنجی، طلایی، زرد و کهربایی، عسلی، زیتونی و کرم میتوانند بهترین انتخاب برای پوست های تناژ گرم باشند. چنانچه به رنگ های سرد علاقه مندید میتوانید از رنگ های زیتونی، ارغوانی و قرمز بنفش استفاده کنید و اگر طیف رنگ های خاکستری را دوست دارید خاکستری مایل به قهوه ای، کاپوچینویی و کرمی بپوشید. از رنگ های سرد مانند آبی یخی و آبی کبود به هیچ وجه استفاده نکنید.

رنگ لباس متناسب با پوست خنثی

خوشبختانه به عنوان فردی با تناژ پوستی خنثی میتوانید هر رنگی را بپوشید. اما بهتر است از رنگ های شاد و جیغ اجتناب کرده و به سراغ رنگ های خاموش و لطیف بروید. صورتی چرک، سبز یشمی، زرد مایل به قرمز و آبی دریایی بهترین گزینه ها برای تناژ پوست خنثی هستند. چنانچه رنگ های خنثی را دوست دارید سفید، قهوه ای، خاکستری و مشکی نیز انتخاب های مناسبی هستند.

چه رنگ لباسی با همه ی پوست ها سازگار است ؟

صورتی یواش! آبی متمایل به خاکستری و بادمجانی روی تمامی پوست ها خوب جلوه می کنند.

 

کلام آخر

به طور کلی انتخاب رنگ لباس هایی که با پوست شما همخوانی داشته باشد همواره بهترین انتخاب است اما همیشه هم ملزم به رعایت این قوانین نیستید گاهی هرچه دوست دارید بپوشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =